17 цікавих фактів про Різдво – найсвітліше свято у роціБезумовно, Різдво – це найбільше свято не тільки зими, але й у році в цілому. Весь християнський світ чекає його з нетерпінням, і у кожного з нас з ним пов’язані приємні спогади.

Це чарівне, добре і світле свято має довгу і дивовижну історію. З ним пов’язано безліч легенд, обрядів і традицій. Вам напевно буде цікаво про все це почитати, тому ми підготували колекцію цікавих фактів про Різдво, яких ви швидше за все не знали.

1. 25 грудня (7 січня за юліанським стилем) стало датою святкування Різдва Христового, за указом Папи римського Юлія, в 320 році н. е.

3. Подарунки, якими люди обмінюються на Різдво, символізують дари волхвів божественному немовляті.

4. Ялинкові кульки символізують райські яблука. І в давні часи, саме яблука використовувалися як прикраси. Але гілки на витримували їх ваги, тому в XIV столітті німецькі склодуви придумали використовувати замість них порожні скляні кульки.

5. Першими новорічні ялинки в своїх будинках стали ставити теж німці.

6. Праобразом Санта-Клауса став єпископ Святий Миколай, який жив на території Туреччини в 4 столітті нашої ери. Голландці називали його на свій манер: Сінт-Ніколас або Сінтер-Клаас.

7. Спочатку Санта носив синьо-біло-зелений костюм. А в традиційному зараз червоному костюмі, він вперше з’явився в рекламі Coca-Cola в 1930-х роках.

8. "Тиха ніч" (Silent Night) – найвідоміша різдвяна пісня в історії. Вона була написана австрійським священиком Йозефом Мором і вперше виконана 24 грудня 1818 року.

9. Перші комерційні різдвяні листівки були замовлені державним службовцем сером Генрі Коулом в Лондоні в 1843 році.

10. У Санта-Клауса є свій власний поштовий ящик, на який можна відправити реальний лист: Santa Claus North Pole HOH OHO, Canada.

11. Віфлеємська зірка, слідуючи за якою мудреці знайшли маленького Ісуса Христа, ймовірно була кометою Галлея або спалахом наднової, десь у віддаленому космосі.

12. Мудреці зі Сходу принесли маленькому Ісусу три дари – золото, ладан і смирну (мирра). Цей вибір був зроблений з символічним значенням. Золото вказувало, що Ісусу судилося стати царем, ладан символізував визнання його як першого над усіма священиками, а смирна віщувала майбутню смерть на хресті.

13. До речі, всупереч загальній думці, в Біблії не написано, що мудреців було саме троє. У священному писанні не вказано число.

14. Система літочислення від Різдва Христового, була запропонована в VI столітті римським абатом Діонісієм Малим.

16. Святкова мішура, якою ми прикрашаємо ялинку, має дуже довгу історію – вперше вона була винайдена в 1610 році в Німеччині, і тоді її виготовляли з чистого срібла.

17. Всесвітньо відома різдвяна мелодія Carol of the Bells, є нічим іншим як "Щедриком" українського композитора Миколи Леонтовича.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW