У 2021 році на Полтавщині поліція розшукувала понад півтисячі зниклих дітейВсіх дітей знайшли.

За статистичними даними відділу ювенальної превенції поліції Полтавщини у 21 році у розшуку перебували 552 дитини. Завдяки спільним діям поліції, Національної гвардії, громадськості, органів місцевого самоврядування та засобів масової інформації розшукати вдалося всіх. Майже 97 % неповнолітніх повернули батькам та опікунам протягом першої ж доби.

Не зважаючи на цілком оптимістичну статистику, проблема раптового зникнення дітей залишається актуальною. Попри реальні загрози, що чатують на дівчат та юнаків за межами звичного соціального простору, вони наважуються на втечу (а дехто навіть вкотре). У перші ж дні 2022 року поліція отримала повідомлення від батьків про зникнення сімох дітей: двох дівчат та п’ятьох хлопців. На щастя, усіх неповнолітніх швидко розшукали.

Які мотиви спонукають дітей «тікати», а батьків звертатися до поліції по допомогу, не тільки щодо розшуку зниклих, але й з приводу налагодження родинних стосунків? Звісно, скільки історій, стільки й причин. Утім, ювенальні поліцейські виокремлюють три найбільш поширені: побутові конфлікти (коли дитина була свідком сварки або її безпосереднім учасником), непорозуміння (між старшими й молодшими дітьми, або між батьками та дітьми) та підліткова закоханість (коли в родині нехтують почуттями дитини або діють жорсткі заборони чи покарання).

Якщо мова про втечу дітей, ключові поради для батьків ґрунтуються на правилах, спрямованих не тільки на її розшук, але й на формування здорових родинних стосунків!

Тож, час згадати основні рекомендації, що дійсно працюють! За умови, що їх використовують не просто для розв’язання «проблеми», а для розвитку відносин!

1. Як діяти, якщо дитина зникла? Радимо не витрачати час на самостійні пошуки, а негайно повідомляти до поліції. Ваше звернення допоможе якнайшвидше відшукати дитину, з'ясувати причину зникнення і, якщо відсутні загрози для її життя та здоров'я, повернути в родину.

2. Як спілкуватися з дитиною після її повернення? Головне – не сварити та сприймати ситуацію як факт, що вже відбувся. У жодному разі не звинувачувати дитину у тому, що сталося. Навпаки, необхідно поділитися з нею своїми почуттями, що виникли через її відсутність. Обійми та сльози радості в таких випадках навіть схвалюються!

3. Що робити, аби наступна втеча не відбулася? Щоб не було поштовху до втечі, має бути бажання залишитися! А щоб таке бажання з’явилося, дитину потрібно зацікавити. Допоможіть їй знайти нове захоплення, підтримуйте її зацікавлення, схвалюйте її досягнення, обирайте спільне дозвілля. А ще: піклуйтеся про дитину, спілкуйтеся на різні теми та якомога більше проявляйте свою любов: і словом, і справою.

Окремо вдячні громадянам, представникам засобів мас-медіа та дописувачам соцмереж за поширення інформаційних повідомлень поліції про безвісно зниклих дітей.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW