Що за космічні камені з'явилися у парку Гурова, - ФОТОВже на цих вихідних маріупольці зможуть побачити 7 незвичних скульптур "Курячого бога" у парку Гурова.

Встановлені вони у рамках ініціативи "Простір мрій".

Що за космічні камені з'явилися у парку Гурова, - ФОТО, фото-1

"Простір мрій" – це фінальна ініціатива масштабної програми "Маріуполь – Велика культурна столиця України". Цікаві скульптури-обереги - це своєрідне нагадування маріупольцям про почесний культурний статус, який Маріуполь реалізовував впродовж 2021-го року за підтримки Українського культурного фонду", - говорить авторка проєкту Вікторія Давва.

Що за космічні камені з'явилися у парку Гурова, - ФОТО, фото-2

Скульптури створені за образом морських камінців з природнім отвором посередині,  вважалися оберегами. З цим символом пов'язано безліч легенд та традицій, на кшталт практичного використання у якості амулету на вдачу чи для міцного здоров'я.

"Ці скульптури - це місця, де мешканці зможуть помріяти, загадати бажання, і воно обов'язково збудеться, тому проєкт назвався "Простір мрії", а самі інсталяції були створені по типу магічного морського камінчика "Курячий бог", - пояснює пані Вікторія та додає, що вирішили створити саме 7 скульптур, бо це символічна цифра.

Що за космічні камені з'явилися у парку Гурова, - ФОТО, фото-3

З семи скульптур чотири - білі, а три - чорні. Це тому, щоб у нашому світі було більше добра, ніж зла, пояснюють організатори.

Що за космічні камені з'явилися у парку Гурова, - ФОТО, фото-4

Для монтажу скульптур у місто прибув український скульптор Богдан Казаченко, який працював над проєктом останні 4 місяці. Скульптури розмірами 1,8-2,2 м та вагою 50-80 кг виготовлені з сучасного матеріалу - полімерного склопластику.

"Матеріал, з якого зроблені скульптури, дозволює виконати дуже незвичні форми, робить скульптури максимально міцними і цікавими зовнішньо. Граніт та бронза не дозволяють зробити таку форму і передати такий зовнішній вигляд, який ми хотіли.  Сам по собі матеріал не боїться снігу, води, дощу, погодних умов. Але якщо хтось захоче скульптури зламати, то, звісно, можна поламати й гирю. Техніка, якою виготовляли скульптури - це лиття", - розповідає скульптор Богдан Казаченко.

Що за космічні камені з'явилися у парку Гурова, - ФОТО, фото-5

Скульптури почали ставити вчора і сьогодні закінчили монтаж, але поки що інсталяції запаковані у синю плівку, бо їм потрібно встоятися для того, щоб зміцнів фундамент. Відкриття планується вже на цих вихідних.

Що за космічні камені з'явилися у парку Гурова, - ФОТО, фото-6

Читайте також: У Маріуполі з'явиться скульптура "Курячого бога", - ФОТО 

Парк ім. Гурова підсвітили сотнями вогнів, - ФОТО, ВІДЕОAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW