Штаму “Омікрон” достатньо двох місяців, аби повністю вразити все населення Сумської областіПро це на своїй сторінці у Фейсбуці інформує ДУ “Сумський ОЦКПХ МОЗ” Шосткинський районний відділ.

“За даними Великої Британії, Данії, Ірландії підтверджується інформація про те, що щоденна кількість випадків, пов’язаних з варіантом Омікрон, подвоюється кожні 2-3 дні. За такої швидкості після появи першого хворого вірусу може знадобитися трохи менше двох місяців, щоб вразити все населення Сумської області.

За таких умов повний локдаун може виникнути після зимових свят, під час яких відбуватиметься активне поширення вірусу.

Новий варіант має високу здатність проривати імунний захист у вакцинованих та викликати повторні захворювання.

Щеплення двома дозами не дають надійного захисту від симптоматичного захворювання, проте все ще досить добре захищають від госпіталізації та смерті. Однак, зважаючи на неймовірну швидкість поширення, навіть за умови меншої частки хворих, що потребують госпіталізації, даний варіант несе суттєву загрозу системі охорони здоров’я, оскільки масовість захворювань може спричинити дуже велику абсолютну кількість тяжких випадків.

На відміну від більшості країн, де поширюється варіант Омікрон, в Україні і в Сумській області критично низьке охоплення щепленнями людей віком 60 років і старше, що неминуче призведе до рекордних рівнів госпіталізацій та смерті.

Слід зазначити, що в умовах, коли в країні не запроваджена бустерна імунізація, а у переважної більшості медиків вже минуло більше 6 місяців після другого щеплення, існують надзвичайно високі ризики виникнення масових повторних захворювань серед медиків, що спричинить додатковий тиск на систему охорони здоров’я, особливо в стаціонарах, що надають допомогу хворим на COVID-19″, – зазначається у повідомленні.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW