Директор Сумської обласної дитячої клінічної лікарні Ігор Змисля на свої сторінці у фейсбуці поділився власним досвідом купівлі взуття для дитини.
«За два дні – зима. Тож на вихідних з молодшим сином «утеплялися». У взуттєвому магазині став вимушеним свідком розмови продавчині з клієнткою: «Ціна така, бо марка дорога, а ще ж і устілка ортопедична!». Почуття лікаря-ортопеда зачеплені! Тож цей пост не міг не з’явитися. Він про те, як за немалі гроші разом із чоботами, туфлями чи сандалями не купити своїй дитині проблем.
Дорогі батьки! Не варто вірити на слово продавцям, які називають ортопедичними усі черевики без винятку. Зауважте, що «єдино правильного» взуття для корекції ортопедичних захворювань НЕ БУВАЄ‼ Бо відхилення і захворювання у всіх різні, тож домогтися потрібного ефекту можна тільки за допомогою устілки, яку призначає ортопед індивідуально.
Ортопедичне взуття для дітей з клишоногістю, плоскостопістю або вальгусом ступні - це така ж частина лікування, як і гімнастика, лікувальна фізкультура і своєчасні обстеження у фахівців. Але і здоровим діткам надважливо підбирати правильне і комфортне взуття. Бо доки ступня знаходиться у стадії формування, взуття не має заважати цьому процесу.
Отож, основні критерії при виборі зручного та безпечного для здоров’я дитини взуття:
Має бути передбачена широка носочна частина для того, щоб був простір для пальчиків, а також невеличкий каблучок, який допомагає формувати осанку і не дає дитині завалюватися назад.
А ще невірно підібране взуття – часто причина вередливості та нервової поведінки дитини, пояснення якій батьки не можуть знайти.
Тож пропускаємо повз вуха «це ж шкіра, вона ще потягнеться», «мої діти такі третій рік носять» і «для чого ті застібки – вони тільки заважають». Натомість включаємо здоровий глузд і обираємо взуття для дітей ПРАВИЛЬНО», - написав лікар.